Komentarze nie są potwierdzone zakupem
Podręcznik "Podstawy makroekonomii w ćwiczeniach i zadaniach" został opracowany w celu uzupełnienia luki między stosunkową dużą ilością podstawowych podręczników do makroekonomii a słabą ofertą wydawniczą z zakresu materiałów dydaktycznych, pozwalających studentom utrwalać nabytą wiedzę teoretyczną.Struktura przewodnika pozwala również na samodzielne pogłębianie wiedzy z zakresu podstawowych problemów makroekonomicznych.
Pozycja ta ma charakter uniwersalny i kierowana jest do studentów studiów ekonomicznych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z makroekonomią w ramach kursu podstawowego "Makroekonomia". Korzystać z niego mogą więc zarówno studenci studiów dziennych, jak i zaocznych, będących na pierwszym roku studiów licencjackich, jak i studiów drugiego stopnia. Książka składa się z 12 rozdziałów traktujących o wybranych zagadnieniach makroekonomicznych oraz ze spisu najważniejszych oznaczeń i zalecanej literatury. Struktura każdego rozdziału jest identyczna, co było zamysłem celowym autorek. Pierwsza część zawiera listę podstawowych pojęć z każdego zagadnienia, które student powinien wcześniej przyswoić, bazując na zalecanej literaturze. Następnie zawarto ćwiczenie i pytania mające usystematyzować nabytą wiedzę teoretyczną. Kolejna część ma charakter utrwalający materiał i obejmuje test wyboru, zdania prawda-fałsz oraz tekst do uzupełnienia z każdego analizowanego tematu. Ostatnia część, składająca się z zadań i rysunków, służy ocenie wyników w nauce oraz uczy studentów wykorzystywania narzędzi makroekonomicznych w praktyce. Różnorodność form ćwiczeń zawartych w przewodniku ma na celu uatrakcyjnić zajęcia i podnieść efektywność procesu nauczania. Na końcu każdego rozdziału zawarto odpowiedzi do wszystkich ćwiczeń, pomocne przy samodzielnej nauce.
Pozycja ta skierowana jest do studentów mających zaledwie 30 godzin ćwiczeń w ramach kursu "Makroekonomia". Z tego względu niektóre ważne zagadnienia makroekonomiczne, jak m.in. wzrost gospodarczy, problemy funkcjonowania systemów walutowych czy gospodarki otwartej zostały świadomie pominięte. Pomimo to, autorki liczą, iż pozycja ta okaże się pomocna na trudnej drodze studenta do poznania podstawowych reguł rządzących gospodarką.