Komentarze nie są potwierdzone zakupem
Zobacz zwiastun interaktywny
O czym jest, a o czym nie jest intymna biografia Pałacu? Sam zdecyduj, co Cię najbardziej zainteresuje w książce.
To nie polski Wersal ani Empire State Building. Bliżej mu do kafkowskiego Zamku. Jest źródłem miejskich legend: o 30 podziemnych kondygnacjach, o nieistniejących piętrach, o tunelu łączącym go z Domem Partii. Do dziś rzuca na Warszawę najdłuższy cień.
Beata Chomątowska jako pierwsza spogląda na Pałac Kultury i Nauki oczami ludzi, którzy związali z nim życie. Odkrywa dramatyczne losy architektów - braci Sigalinów, opowiada o „poślubionej” gmachowi kronikarce, o samobójcach skaczących z 30. piętra i ludziach piszących listy do „Drogiego Pałacu” niczym do starożytnego bóstwa.
„Pałac. Biografia intymna” to nie tylko opowieść o miejscu z własnym duchem i tożsamością. Ani o jeszcze jednym „źle urodzonym” – „betonowym torcie”, „darze Stalina”, który wielu chciałoby wyburzyć. To też historia dramatycznych zmian, które spotkały Warszawę i Polskę w XX stuleciu.
O czym jest, a o czym nie jest intymna biografia Pałacu? Sam zdecyduj, co Cię najbardziej zainteresuje w książce.
Podobno miał stać tak długo, jak będzie trwać „wiara w człowieka” i „przyjaźń radziecka”. Związek Radziecki upadł, przyjaźni do komunistów raczej nam brakuje, w ludzi wierzymy coraz mniej, a Pałac? Jak stał, tak stoi. W jego 60. urodziny przedstawiamy sześć najciekawszych faktów związanych z „darem” Stalina. Więcej --> Ciekawostki historyczne.
Beata Chomątowska w swojej książce pokazuje nieznaną twarz Pałacu Kultury i Nauki. Opisuje historie ludzi, którzy go budowali oraz tych którym przyszło w nim spędzić większą część życia.
O swojej książce oraz fascynacji Pałacem Autorka opowiedziała Aleksandrze Boćkowskiej z Onet.pl.
Pełen wywiad przeczytasz tutaj>>
Komentarze nie są potwierdzone zakupem