Komentarze nie są potwierdzone zakupem
„Baśń tę dedykuję wszystkim, którzy nie czują się szczęśliwi” – napisała Roksana Jędrzejewska-Wróbel na okładce „Kwiatu paproci”, opowieści o mądrości. Opowieść ta rozpoczyna 7-tomową serię „Baśni nie dość znanych”, niekiedy wręcz zapomnianych, które opowiada na nowo mistrzyni odczytywania starych prawd, autorka bestsellerowej książki „Siedmiu wspaniałych i sześć innych, nie całkiem nieznanych historii”.
Zosia jest zwyczajną dziewczynką – czasami radosną, czasami mniej, a niekiedy smutną. Nie myśli o tym, czy jest szczęśliwa. Zastanawia się raczej, jaki sekret posiedli zawsze promiennie uśmiechnięci ludzie, których ogląda na swoim smartfonie. To tam trafia na supertest, który odbiera jej spokój i zmienia życie. „Jesteś bardzo nieszczęśliwa”, stwierdza aplikacja HiperHappyGirl i zaczyna podsuwać Zosi wciąż nowe pomysły, jak być bardziej szczęśliwą.
Czy szczęście zależy od koloru paznokci? Od jednego wyjątkowego kwiatka? Albo od królewicza... szukającego szczęścia z pomocą aplikacji MegaHappyBoy?
A może raczej szczęście zależy od nas samych? Od naszych decyzji i wyborów?
Kiedy bohaterka tej baśni to zrozumiała, stała się mądra. I SZCZĘŚLIWA, BO MĄDRA.
„Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane” to siedem opowieści na motywach baśni ludowych, których bohaterkami jest siedem dziewczynek. W każdej historii bohaterka wyrusza w drogę – bardziej lub mniej metaforyczną – aby zdobyć jakąś moc oraz przekonać się, że warto wziąć odpowiedzialność za własne szczęście, wyjść ze strefy komfortu i pokonać wewnętrzne ograniczenia.
Kolejne tomy serii to: „Szklana Góra”, „Dziwożona”, „Woda żywa”, „Żelazne trzewiczki”, „Kije samobije” i „Śpiący rycerze”. Serię zaprojektowała i wszystkie książki zilustrowała Marianna Oklejak.