Komentarze nie są potwierdzone zakupem
Zbigniew Leśnicki odsłania przed Czytelnikami zapomniane oblicze Krakowa. W sobie tylko właściwym, dowcipnym i niepowtarzalnym stylu pokazuje miasto poprzez sztukę, barwne postacie i perypetie monarchów, opowiadając:
- jak Tadeusz Żeleński-Boy, biegając ulicą Sienną, udawał wariata i co z tego wynikło,
- dlaczego zakopiański fryzjer groził Witkacemu, że poderżnie mu brzytwą gardło,
- o mistrzu sztuki krawieckiej, który ulokował kapitał w teatrze lalek, uważając to za pewny interes,
- kim był krakowski "kolekcjoner kości" i co łączyło go z Izabelą Czartoryską,
- jak dominikanin z Krakowa, wykorzystując mikstury ze sproszkowanych węży, jaszczurek i żab, zażegnał spór Leszka Czarnego z księżną Gryfiną,
- jak Kazimierz Jagiellończyk zemścił się na tych, którzy zakłócali spokój jego wiecznego odpoczynku,
- czym mieszczka Katarzyna Telniczanka zaskarbiła sobie sympatię Zygmunta Starego, o uczuciu na miarę Romea i Julii, które połączyło Zygmunta Augusta i Barbarę Radziwiłłównę.
Zbigniew Leśnicki - z wykształcenia aktor, historyk z zamiłowania. Autor publikacji cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników, m.in. bogato ilustrowanej książki "Panorama europejska jako fenomen kulturowy i historia ośmiu panoram polskich".
Krzysztof Strózik - krakowianin, z zawodu lekarz pediatra. Fotografią zajmuje się od kilku lat. Fascynuje go fotografia architektury. Jego zdjęcia po raz kolejny trafiły do publikacji poświęconej historii Krakowa.