Komentarze nie są potwierdzone zakupem
Marta Dymek i jej wegańskie przepisy na polskie dania
Masz dość długich list trudno dostępnych składników?
Nie chcesz rezygnować z ulubionych, tradycyjnych smaków?
Jadłonomia po polsku udowadnia, że kuchnia roślinna może być prosta jak barszcz i smaczna jak pierogi ruskie!
Oto sześć rozdziałów podzielonych zgodnie z sześcioma porami roku, każda z nich jest niezwykle inspirująca! Tak, mamy w końcu sześć pór roku, często zapominamy o przedwiośniu i o przedzimiu. Wtedy przecież natura również raczy nas różnorodnością i ciekawymi smakami!
Bezmięsne dania czyli Jadlonomia po polsku
Jadłonomia po polsku to nie tylko inspirujące przepisy, ale również porady, które ułatwią gotowanie i sprawią, że będzie łatwe, zrozumiałe i pyszne. Teraz już wiadomo, dlaczego latem do rosołu warto wrzucić bób, jak zrobić iście rewolucyjny pasztet bez pieczenia oraz dlaczego kilka kawałków słodkiej dyni tak świetnie sprawdzi się w bigosie!
Jak gotować po polsku – czyli po naszemu! W zgodzie z naszymi smakami, chęciami możliwościami! Więcej na temat diety roślinnej znajdziesz w książce Misa Mocy. Przewodnik po kuchni zmieniającej świat.
W końcu jest! Autorka jednego z najbardziej popularnych blogów o kuchni roślinnej zdecydowała się wydać własną książkę.
Wypełniona po brzegi ciekawostkami, które otworzą nam oczy na to, jak wiele produktów wyrzucaliśmy nie wiedząc, że są jadalne.
Autorka, Marta Dymek, znana jest także m.in. z programu „Dzień Dobry TVN” .
Jadłonomia to zbiór przepisów kuchni wegańskiej. Jednak nawet wielbiciele mięsa zakochają się w chipsach z kapusty! Jeżeli wykorzystacie przepis na ciasto czekoladowe, to nikt z Waszych domowników nie odgadnie, że jest ono z.....buraka.
Nowe, poręczne wydanie superbestsellera!
Zjeździła Wietnam i Tajlandię, zmarzła w Korei, pojechała ucierać pasty curry do Indii, przejechała całe Bałkany, zgrzała się na targowiskach w Maroko i rozpływała się nad świeżym awokado w Kalifornii. Odwiedziła ponad pięćdziesiąt krajów, a kulturę każdego z nich poznawała od kuchni.
Dla Marty Dymek najważniejsze były regionalne przyprawy, tradycyjne śniadania, rytualne obiady, narodowe dania, ulubione słodkości oraz to, jak wyglądają stragany i targowiska. W każdej podróży spisywała przepisy, notowała najciekawsze połączenia oraz spotykała się z tamtejszymi kucharzami, kucharkami i domowymi gospodyniami.
Kuchnia roślinna nie pochodzi z konkretnego kraju ani kontynentu. Od wieków roślinne potrawy można spotkać na każdej szerokości geograficznej, bez względu na temperaturę, klimat i wysokość nad poziomem morza. Wegańskie jest zarówno meksykańskie guacamole, swojski barszcz z uszkami, afrykański gulasz z jarmużu, jak i buraczane curry z cynamonem. Jeśli tylko wie się, gdzie patrzeć, w każdym kraju z łatwością można spotkać mnóstwo roślinnych przepisów, które otwierają oczy na niespotykane dotąd połączenia i pozwalają na nowo odkryć dobrze znane warzywa.
Uwierzcie, że zjedzenie bulwy selera po chińsku zmienia kulinarną wyobraźnię raz na zawsze.
Marta Dymek to blogerka, autorka kulinarnego bloga Jadłonomia (Kulinarny Blog Roku 2013) i książki pod tym samym tytułem, która doczekała się kilku dodruków. Od sześciu lat prowadzi swoją stronę, na której dzieli się wegańskimi przepisami oraz wskazówkami na temat roślinnego gotowania. Współpracowała z nowojorskim kwartalnikiem kulinarnym „Chickpea Magazine”. Jej teksty publikowano też w „Magazynie Smak”, „Kukbuku” i „Gazecie Wyborczej”, a także w jej autorskiej rubryce w „Kuchnia. Magazyn dla Smakoszy”. Na kanale Kuchnia+ prowadzi swój autorski program Zielona rewolucja Marty Dymek.
EAN: 5901752783089
Cena detaliczna: 169,70 zł