Komentarze nie są potwierdzone zakupem
Jedno z najważniejszych świadectw więźnia łagru i zarazem jeden z najistotniejszych utworów w historii polskiej – i światowej – literatury XX wieku.
Wstrząsająca wiwisekcja mechanizmów sowieckiego totalitaryzmu i obraz ludzkiej natury wystawionej na najcięższą z prób. Słowem: książka, którą – jak stwierdził Albert Camus – „powinno się wydawać i czytać we wszystkich krajach świata”.
„Są to opowieści o niewyobrażalnym zdziczeniu i upodleniu ludzi, ale też – o heroicznym poszukiwaniu nadziei i wolności, miłości i przyjaźni, a więc uczuć, które obóz miał całkowicie zniszczyć”. WŁODZIMIERZ BOLECKI
Gustaw Herling-Grudziński (1919-2000) – pisarz i eseista, współzałożyciel paryskiej „Kultury”, jeden z najważniejszych postaci XX-wiecznej literatury polskiej. W czasie drugiej wojny światowej był więźniem sowieckiego łagru w Jercewie pod Archangielskiem – to doświadczenie opisał w swojej najbardziej znanej, przełożonej na wiele języków książce Inny Świat.
Większość powojennego życia spędził w Neapolu, gdzie zmarł. Autor m.in. znakomitego Dziennika pisanego nocą, opowiadań i esejów. W setną rocznicę urodzin pisarza Sejm RP ustanowił 2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.
Audiobook w interpretacji Mirosława Neinerta.
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-080-6884-7
EAN: 9788308068847
Cena detaliczna: 34,90 zł