Komentarze nie są potwierdzone zakupem
Pożegnanie z Szackim, jednym z najbardziej znanych bohaterów kryminalnych w Polsce!
25 listopada 2013 r. prokurator Teodor Szacki zostaje wezwany do zrujnowanego bunkra, który znajduje się obok poniemieckiego szpitala miejskiego w Olsztynie. W czasie robót drogowych odnaleziono tam stary szkielet.
Szacki bezrefleksyjnie „odfajkowuje Niemca”, jak się tutaj nazywa wojenne szczątki. Każe przekazać je uczelni medycznej, gdzie wiecznie brakuje eksponatów do celów dydaktycznych. Nie przypuszcza, że to, co wydawało się końcem rutynowej procedury, jest początkiem najtrudniejszej sprawy w jego prokuratorskiej karierze. Sprawy, która pozbawi go prawniczego dystansu, zmusi do wyborów ostatecznych i okaże się ostatnim dochodzeniem prokuratora Teodora Szackiego.
„Gniew" to pożegnanie z Szackim, jednym z najbardziej znanych bohaterów kryminalnych w Polsce.
Bohater Miłoszewskiego został dostrzeżony i doceniony także na świecie, co potwierdzają recenzje i wyróżnienia dla kolejnych wydań książek Zygmunta Miłoszewskiego za granicą. Prestiżowy „Publisher’s Weekly” w recenzji „Uwikłania" napisał, że czytelnicy będą chcieli kontynuacji losów prokuratora Szackiego. I trochę żal, że autor - równie stanowczo jak swego czasu Artur Conan Doyle - obwieścił koniec przygód swojego bohatera!
Zygmunt Miłoszewski (ur. w 1976 r. w Warszawie) - powieściopisarz i publicysta; współautor scenariuszy filmowych. Autor powieści kryminalnych o prokuratorze Teodorze Szackim.
W 2004 roku zadebiutował literacko na łamach „Polityki” opowiadaniem „Historia portfela”, nadesłanym na konkurs organizowany przez Jerzego Pilcha. W 2005 r. wydał powieść grozy „Domofon”, w 2006 r. baśń dla dzieci, „Góry Żmijowe”, a rok później „Uwikłanie” - pierwsza część kryminalnego cyklu o prokuratorze Teodorze Szackim.
W 2010 r. Jacek Bromski zekranizował jego „Uwikłanie”.
Jesienią 2011 roku ukazało się „Ziarno prawdy”, nowa część przygód prokuratora Szackiego, a w 2014 r. „Gniew”.
Wydanie: pierwsze
Data pierwszego wydania:
2014-10-22
ISBN: 978-83-280-0935-6
EAN: 9788328009356
WAB
Format: 13.5x20.2cm
Cena detaliczna: 44,99 zł