Komentarze nie są potwierdzone zakupem
Ta niezwykła książka ma w sobie coś więcej niż tylko to, co dzieci lubią najbardziej. Ma w sobie także to, co rodzice lubią najbardziej. Rodzice na równi z dziećmi wzruszą się, czytając historię trutnia Tymka i jego kochanej mamusi, uśmieją z perypetii miłosnych misia Pluszaka i pięknej lalki Klary oraz zadziwią mądrością gospodarza Pimpusia czy nadgorliwością Papy Koguta. Zapewne też z uwagą prześledzą emocjonującą przygodę Janka w krainie króla jagodowego rodu, historię ambitnej żółwicy Klementyny, która nie została celebrytką, lub przemianę stracha na wróble w dobrego stróża myszek i ptaków.
Niezapomnianych emocji dostarczą również inne opowieści. Wśród nich historia szlachetnej dziewczynki o przezwisku Zielony Kapelusz, która odważyła się sprzeciwić czarownicom, o Panu Słowiku – wirtuozie mierzącym się z problemem harmonii w muzyce, o wężu, który został kolarzem i prawie wygrał wyścig Tour de Polne, o wyprawie w poszukiwaniu skarbów i o pszczelo-mrówczej wojnie, a także o komicznych Chochlikach-Farbnikach, o bałwanie handlującym z zającem marchewką, o podróży do Pana Księżyca, w której wyjaśnia się tajemnica spełnionych życzeń, o księciu Władimirze i zbuntowanych wilkach, o lekkomyślnym źrebaczku Maczku.
Utwory są krótkie, podane w klasycznej, dobrze wszystkim znanej i powszechnie lubianej formie. Zawierają naprawdę ciekawe i bardzo aktualne historie z zaskakującymi zakończeniami. Jasne przesłania moralne skłonią zarówno małych, jak i dużych czytelników do wielu cennych przemyśleń.
Seria "Moje ulubione bajki" jest żywą witryną polskiej literatury dziecięcej. Wydawane są w niej najciekawsze utwory dla najmłodszych dzieci. Są to utwory napisane przez żyjących polskich autorów, a ilustrowane przez aktualnie tworzących polskich ilustratorów. Dzięki temu książki poruszają tematy i problemy najbliższe polskiemu dziecku. Są przy tym napisane piękną polszczyzną i osadzone w polskich realiach i tradycjach. Sięgając po "Moje ulubione bajki" czytelnik nie tylko dokonuje wartościowego wyboru, jednocześnie przyczynia się do przetrwania i rozwoju polskiej literatury i kultury.
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-779-1238-6
EAN: 9788377912386
Format: 250x250mm
Cena detaliczna: 49,99 zł